REJESTRACJA ONLINE ZAMÓW RECEPTĘ ZOSTAŃ NASZYM PACJENTEM

Aktualności

 

 

19
01.2021

#SZCZEPIMY SIĘ

Szanowni Pacjenci
W związku z tym, iż wszystkie nasze Ośrodki Zdrowia przystępują do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, aby usprawnić proces szczepień prosimy pacjentów o:
1) pobranie ze strony internetowej lub z rejestracji ośrodków zdrowia ankiety przed szczepieniem (wypełnienie jej najwcześniej w dniu przed szczepieniem).
2) pacjentów ze starszej grupy wiekowej, prosimy o zabranie na szczepienie listy leków stale stosowanych, aby przyspieszyć kwalifikacje do szczepienia.
3) pacjentów będących aktualnie w leczeniu onkologicznym prosimy o zaświadczenie od onkologa o możliwości zaszczepienia.
4) pacjentów stosujących leki z powodu chorób przewlekłych prosimy o to, aby zadbali o stosowanie leków przed szczepieniem tak, aby stan zdrowia umożliwił zakwalifikowanie do szczepienia.
5) pacjentów z zaburzeniami krzepliwości (stale kontrolujący poziom INR) prosimy o wcześniejszą kontrolę poziomu INR i skonsultowanie ze swoim lekarzem prowadzącym.
6) pacjent u którego wcześniej wystąpiła ostra reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) proszony jest w związku z tym wywiadem o wcześniejszą konsultację u swojego lekarza POZ co do możliwości szczepienia w naszym punkcie sczepień lub w szpitalu węzłowym.
Informujemy jednocześnie, że od 25 stycznia 2021r. rozpoczynamy szczepienia grupy I oraz szczepimy zgodnie z kolejnością zapisów. Na jeden punkt szczepień w Ośrodku Zdrowia przeznaczone jest 30 szczepionek na tydzień.
 
Ważne uwagi, jak przygotować się w dniu szczepienia:
- w dniu szczepienia zażyj stosowane stale leki
- załóż niekrępujące ubranie, aby łatwo odsłonić ramię
- godzinę przed szczepieniem zjedz lekki posiłek
- zabierz ze sobą okulary oraz wypełnioną ankietę
- zabierz dowód osobisty
- w miarę możliwości staraj się przybyć punktualnie.
Jeśli nie możesz się zjawić w dniu szczepienia, jak najszybciej powiadom ośrodek zdrowia.
 


pokaż pozostałe informację ››All content © Ośrodek Zdrowia Polimed. All rights reserved.